Dlaczego bociany nazywane są „nierozłączki”?

Crane near Zemite Latvia

Bociany od dawna znane są jako „nierozłączki”. Nazywano je nierozłączkami ze względu na ich unikalny wzór lotu i tendencję do gniazdowania w dużych otwartych miejscach, takich jak okapy domów. Bociany mogą latać ukośnie lub równolegle do ziemi. Zazwyczaj mają czarne skrzydła z białymi końcami, szare nogi i niebieską klatkę piersiową. Mają szeroki dziób pokryty białymi piórami. Lot bocianów charakteryzuje się wysokim tempem przemiany materii, co czyni je podatnymi na odmrożenia i hipotermię.

Zazwyczaj żyją od pięciu do dziesięciu lat. Jednak rzadko można znaleźć takiego, który osiąga dwanaście lat. Łączą się raz w roku i rodzą dwa lęgi. Pierwszy lęg zwykle pisklę. Każdy potok jest zwykle wychowywany przez matkę przez rok, po czym wychodzi na zewnątrz i znajduje partnerkę. Jeśli znajdzie partnera, złoży od czterech do sześciu jaj, które wyklują się za nieco ponad dwa miesiące. Pierwsze pisklę jest o połowę mniejsze od rodzica.

Po dziewięciu miesiącach pisklęta brookletów wyrosną na małe płowe. Przeciętny potok waży około ćwierć uncji. Jelonki są cięższe i szybciej rosną. Ich wzrost spowalnia fakt, że nie mogą samodzielnie chodzić, dopóki nie osiągną wieku około dwóch miesięcy.

akte

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.